Planowanie podróży - indywidualne warsztaty i osobiste doradztwo turystyczne. Porady, komentarze, pomysły na podróże, sugestie. Sprawdź serwisy firmowe: www.info-podroze.pl, www.visitinpoland.eu
środa, 19 sierpnia 2009
JAK ZNALEŹĆ I ZAREZERWOWAĆ HOTEL PRZEZ INTERNET
Wiele osób lubiących wygodę, szybkość i natychmiastowy skutek rezerwuje hotel przez Internet. Dodatkowy atut to możliwość maksymalnego dopasowania oferty hotelu do własnych oczekiwań i możliwości finansowych a także to, że za hotel nie trzeba płacić praktycznie do momentu wyjazdu.
Ilość ofert hoteli z całego świata liczona jest w dziesiątkach a nawet setkach tysięcy obiektów do wyboru. W takich miastach jak Paryż, Praga, Wiedeń czy Londyn do wyboru są setki obiektów praktycznie na każdą kieszeń.
Wyszukiwanie i rezerwacja hoteli przez Internet ma zalety i wady.

Hotelowych wyszukiwarek w Internecie są dziesiątki. Liczących się jest kilkanaście. Zdecydowana większość osób korzysta najwyżej z kilku - tych, które najbardziej się reklamują.

Ci, którzy najbardziej chcą zaoszczędzić na rezerwacji lub znaleźć najlepszą cenę w danym hotelu korzystają dodatkowo z internetowych porównywarek cen w hotelach.
Do wyboru najlepszej oferty przy rezerwacji hotelu przez Internet potrzebne są m.in. następujące informacje:
- które wyszukiwarki hotelowe są najbardziej wiarygodne
- które wyszukiwarki hotelowe prezentują największa ilość ofert do wyboru
- które wyszukiwarki hotelowe gwarantują najszybszą możliwość rezerwacji miejsca i faktycznie najlepsze ceny
- w jaki sposób znaleźć hotel, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom pod względem lokalizacji, ceny, wyposażenia, ważnych dla nas udogodnień
.
Treść całego artykułu dostępna jest pod tym adresem - sprawdź bezpłatnie (kliknij)
.
Pomoc w wyszukiwaniu i rezerwacji hoteli na świecie - osobiste doradztwo turystyczne
.
Indywidualne warsztaty na temat wyszukiwania hoteli w Internecie i rezerwacji miejsc w hotelach przez Internet (zapytaj telefonicznie).
.
Analiza ofert hoteli na zlecenie - usługi doradcze
.
Słowa kluczowe: rezerwacja hoteli przez Internet, gdzie szukac ofert hoteli w Internecie, jak rezerwowac hotel przez Internet, jak zaoszczedziec pieniadze na rezerwacji hotelu w Internecie, internetowe wyszukiwarki hotelowe, oferty hoteli w Internecie, tanie hotele wyszukiwanie, porownanie cen hoteli w Internecie, porownywarki cenowe,
20:34, janusz.zurek , Hotele
Link Komentarze (1) »
wtorek, 28 lipca 2009
EUROPA-PARK PLANOWANIE I ORGANIZACJA WYJAZDU, SAMODZIELNIE CZY Z BIUREM PODRÓŻY
Największy i prawdopodobnie najciekawszy rodzinny park atrakcji w Europie. Zlokalizowany w niemieckim Rust w pobliżu granicy w Francją.
.
Europa-Park jedna z kolejek roller-coaster
Jeden z roller-coasterów w Europa-Parku
.
Niektóre problemy do rozwiązania przed wyjazdem do Europa-Parku:
- kiedy jechać do Europa-Parku
- na ile dni zaplanować wyjazd do Europa-Parku
- wady i zalety wyjazdu do Europa-Parku z biurem podróży
- wady i zalety samodzielnej organizacji wyjazdu do Europa-Parku
- na ile przed planowanym wyjazdem do Europa-Parku rozpocząć przygotowania do niego
- gdzie szukać hotelu w pobliżu Europa-Parku dopasowanego do możliwości finansowych
- jak zarezerwować hotel w pobliżu Europa-Parku
- czy i jak planować "zaliczanie" atrakcji w Europa-Parku,
- do jakich atrakcji w Europa-Parku są największe kolejki
- jakie atrakcje dla rodzin z małymi dziećmi przygotowano w Europa-Parku
- czy można pojechać do Europa-Parku z 2-3 letnim dzieckiem
- czy 10-12-letnie dziecko może samo jechać na największych roller-coasterach
- czy osoby z dużą nadwagą mogą skorzystać z każdego roller-coastera
- ile trzeba czekać w kolejce w największych atrakcji w Europa-Parku
. 
Ceny biletów wstępu do Europa-Parku (2009):
- dzieci do 4 roku życia - bezpłatnie
- dzieci 4-11 lat - 30 euro
- dorośli - 34 euro
.
Więcej na ten temat czytaj na blogu
.
Planowanie na zlecenie indywidualnych podróży do Europa-Parku, pomoc w organizacji wyjazdu, doradztwo, warsztaty
Pomoc w wyszukaniu i rezerwacji hoteli na terenie Europa-Parku lub w pobliżu Europa-Parku 
.
Slowa kluczowe: oferty wyjazdow do Europa-Parku, hotele Europa-Park, oferty wycieczek do Europa-Parku, jak samodzielnie zaplanowac podroz do Europa-Parku
12:54, janusz.zurek , Niemcy
Link Komentarze (1) »
piątek, 12 czerwca 2009
TURYŚCI Z ZAGRANICY ZOSTAWIĄ U NAS MNIEJ KASY

W ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku do Polski przyjechało o jedną piątą mniej turystów niż rok temu - poinformował Instytut Turystyki.

Przyjechało ich "tylko" ok. 3,5 mln. Każdy z nich zostawia u nas średnio dziennie ok. 70 dolarów dziennie. To mniej niż rok temu.

Oznacza to że, ci którzy to nas nie przyjechali (a teoretycznie mogli) nie zostawili u nas - tylko od stycznia do kwietnia - kwoty blisko 800 mln zł.

Gdyby ta tendencja miała się utrzymać do końca roku - a nic nie wskazuje na to, by mogło być lepiej - oznaczać to będzie, że przyjeżdzający do nas goście z zagranicy nie zostawią w Polsce spodziewanych ok. 2,5 mld zł.

Kilka możliwych powodów spadku przyjazdów do Polski:
- światowa recesja, a co za tym idzie oszczędności w domowych budżetach na turystyce
- większa atrakcyjność turystyczna innych krajów

Warto jednak pamiętać, że z uwagi na spadek obrotów w turystyce trudno się spodziewać niższych cen (zwłaszcza tego lata).

12:07, janusz.zurek , Polska
Link Komentarze (1) »
czwartek, 09 kwietnia 2009
NAJLEPSZE OFERTY TURYSTYCZNE (2)
DROŻSZE WAKACJE - PEWNIEJSZE INFORMACJE

Jakie trzeba mieć wykształcenie, a może doświadczenie aby być brokerem informacji turystycznych?

Wydaje mi się, że wykształcenie ma lub może mieć drugo- lub nawet trzeciorzędne znaczenie.
W tej profesji ważne są takie elementy jak zamiłowanie i czasem wręcz benedyktyńska cierpliwość przy poszukiwania i weryfikacji informacji, znajomość źródeł informacji i ocena ich rangi. Potrzebne są także umiejętność szybkiego (zdolności manualne) i syntetycznego przelewania znalezionych informacji do komputera, koniecznie… poprawną i zrozumiałą polszczyzną.
Doświadczenia dziennikarskie są bardzo dobre w tej pracy. Dodatkowo pomagają mi własne doświadczenia z samodzielnego organizowaniu podróży (ponad 10 lat), znajomość rynku turystycznego polskiego i zagranicznego, a także wieloletnie doświadczenia zdobyte w trakcie pracy w największym polskim wydawnictwie turystycznym.

Dlaczego warto skorzystać z Pańskiej oferty?
Przede wszystkim dlatego, że mogę znaleźć poszukiwane informacje i oferty turystyczne szybciej niż zdecydowana większość osób, bo wiem gdzie i jak szukać. Oszczędzam czas tym wszystkim, którzy wtedy, gdy ja dla nich pracuję mogą zająć się swoimi obowiązkami zawodowymi lub przyjemnościami. Co także ważne oszczędzam pieniądze zleceniodawców dzięki jakości informacji i szybkości ich dostarczenia.

Im więcej wydajemy na podróże, tym bardziej oferty, z których chcemy skorzystać powinny być dopasowane i sprawdzone, a wyjazdy dopracowane do najmniejszego szczegółu. Nie oznacza to, że turystyka jest dla robotów i nie możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa czy improwizację. Warto jednak wiedzieć, że przekroczenie pewnej granicy niefrasobliwości może nas kosztować więcej, niż koszt zaplanowania podróży.

Znam na przykład przypadek osoby, która była wrogiem rezerwowania noclegów, a pewnego dnia była zmuszona skorzystać z oferty hotelu, który od gościa „z ulicy” żądał za pokój 300 euro. Ten sam obiekt można było zarezerwować wcześniej nie ruszając się z domu za jedną czwartą tej kwoty.
Niestety koszty poszukiwania i weryfikacji ofert turystycznych powodują, że nie będzie to raczej usługa dla osoby, która szuka taniego noclegu na jedną noc w wybranej miejscowości.

A jakie są te koszty? Ile kosztuje skorzystanie z Pana usług?
Pracuję zgodnie z cennikiem: ceny od 40 zł za godzinę w przypadku konsultacji,
od 30 zł za godzinę w przypadku prowadzenia warsztatów. Również w trakcie konsultacji, a więc na poczekaniu jestem w stanie wyszukiwać informacje i oferty. Czasem dla klienta jest to tańsza forma pomocy, niż korzystanie z usługi zdalnej, bo realizację poszukiwań może mi przerwać w dowolnym momencie widząc, że już odpowiada mu znaleziona oferta lub oferty.

W przypadku usług zdalnych ceny ustalam każdorazowo indywidualnie w zależności od złożoności zlecenia. Na przykład opracowanie z odpowiednimi informacjami wysłane na wskazany adres mailowy na temat hotelu w Paryżu to koszt od 100 zł w górę.

W przypadku kompleksowego planowania podróży kiedy nie sprawdzam gotowych ofert biur podróży ale samodzielnie szukam informacji na temat transportu, noclegów, wyżywienia, zakupów, atrakcji turystycznych, kontroluję nieprzekraczalność wyznaczonego budżetu, to w zależności od stopnia skomplikowania zlecenia moja prowizja wynosi od 500 zł w górę. Staram się w takim przypadku, by nie przekroczyć 7-10 dni na realizację najbardziej skomplikowanych pomysłów.

Więcej o wyszukiwaniu informacji i ofert turystycznych w firmowych serwisach internetowych:
Podróże zagraniczne: planowanie na zlecenie, organizacja, doradztwo - http://www.info-podroze.pl/
Podróże w Polsce i do Polski: planowanie na zlecenie, organizacja, doradztwo - http://www.visitinpoland.eu/

Informacje o usługach infobrokerskich także w serwisie: http://www.jzurek.com/

***
Słowa kluczowe: planowanie podrozy zagranicznych na zlecenie, planowanie zagranicznych wyjazdow, planowanie wakacji, planowanie tanich podrozy, planownaie tanich wakacji, planownaie tanich wyjadow, organizacja perfekcyjnych wakacji, planowanie perfekcyjnych podrozy, wyszukiwanie ofert turystycznych na zlecenie, wyszukiwanie ofert wakacyjnych na zlecenie, planowanie imprez turystycznych na zlecenie, planowanie budzetu wakacji, planowanie budzetu podrozy, budzet imprez turystycznych, indywidualne doradztwo turystyczne, indywidualne planowanie podrozy
NAJLEPSZE OFERTY TURYSTYCZNE (1)
KIEDY CZAS TO PIENIĄDZ

"Po co komu infobroker turystyczny"
Rozmowa z osobistym doradcą turystycznym i niezależnym infobrokerem Januszem Żurkiem
Pełna wersja wywiadu, którego fragment ukazał się w piśmie „Nasza piękna Polska” (10/2009)

Usługa infobrokerska to oferta dla tych, którzy nie mają czasu na samodzielne poszukiwanie informacji i dobrych ofert turystycznych, nie wiedzą gdzie ich szukać lub dotychczasowe żmudne poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem lub niepełnym sukcesem.

Cóż to za dziwny zawód Pan uprawia i na czym on polega?
Jestem infobrokerem turystycznym. W uproszczeniu: to sprzedawca informacji turystycznych oraz danych potrzebnych m.in. do zaplanowania, organizacji i realizacji podróży czy wyjazdu.

A nieco szerzej?
Profesjonalnie zajmuję się wyszukiwaniem na zlecenie, analizą i dostarczeniem informacji, danych i ofert turystycznych potrzebnych ludziom, firmom i instytucjom. Żeby już na początku wyjaśnić ewentualne nieporozumienia: nie sprzedają ofert turystycznych w takim rozumieniu jak to robi biuro podróży czy agent turystyczny oferujący gotowe produkty (np. tygodniowy pobyt w Egipcie w 4-gwiazdkowym hotelu z przelotem samolotem).

Jak wyszukuję, sprawdzam i sprzedają informacje podobnie jak to robi np. dziennikarz. W odróżnieniu jednak od dziennikarza przygotowuję informacji dla pojedynczej osoby lub firmy i to mój zleceniodawca mniej lub bardziej dokładnie określa, czego szuka i na kiedy takich informacji potrzebuje. Natomiast za podróż czy oferty turystyczne, które są potrzebne do realizacji podróży płaci samodzielnie mój klient.

Jeśli trzeba zarezerwować hotel czy samochód przez Internet jestem także w stanie w tym pomóc asystując i instruując jak to zrobić. Wszak najtrudniejszy jest pierwszy raz.

A na przykład? Jakieś konkretne zlecenie?
Proszę bardzo: hotel w Paryżu na 5 dni, pokój 2-osobowy z łazienką nie może być droższy jak 80 euro, w cenie powinno być śniadanie. Hotel ma być zlokalizowany w dzielnicy Montmartre lub jak najbliżej niej. Nie dalej jak kilkaset metrów powinna być najbliższa stacja metra.

Albo: wyjazd do Eurodisneylandu dla 4-osobowej rodziny. Określony nieprzekraczalny budżet, który ma uwzględniać koszty dojazdu własnym samochodem, noclegi, wyżywienie oraz bilety wstępu. Zleceniodawca zainteresowany jest możliwością samodzielnej rezerwacji noclegów i biletów przez Internet

Praca nad zleceniem zajmuje od kilkudziesięciu minut (niektóre możliwe na poczekaniu w trakcie konsultacji) do kilkunastu dni. Te najdłuższe dotyczą podróży obejmujących wiele elementów, zawierają często kompletny plan od rezerwacji po realizację (noclegi, wyżywienie, przejazdy, atrakcje turystyczne). Pokazuję także jak planować budżet podróży, by wakacje nas nie zrujnowały.

Wyręczam lub pomagam także tym, którzy chcą znaleźć najlepszą gotową ofertę turystyczną biura podróży gdzie jest najlepszy stosunek ceny do oferowanego programu. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się także wyszukiwanie najlepszych cen w określonych hotelach.

Niestety nie wszyscy o tym wiedzą, że w zależności od tego, gdzie rezerwuje się hotel cena za dobę w tym samym obiekcie może różnić się od kilku do nawet 100 euro. Innymi słowy pomagam zaoszczędzić niektórym osobom setki euro za niewielką część z tego, co stanowi moją prowizję za usługę.

Co ważne w wielu przypadkach za znalezione przez mnie oferty turystyczne (np. hotele) nie trzeba płacić do momentu wyjazdu. Rezygnacja z wyjazdu w ostatniej chwili z powodów losowych w większości przypadków nic nie kosztuje lub można ją samemu przesunąć. Dowolny może być czas wyjazdu, jego długość.

Trzeba także wiedzieć, że na cenę mojej usługi nie ma wpływu to, czy ktoś chce nocować w pięciogwiazdkowym hotelu czy na kempingu. Ważne są kryteria, które musi spełniać poszukiwana oferta, co przekłada się na czas i koszty poszukiwania i weryfikacji informacji. Poza tym, że staram się znaleźć informacje i oferty jak najbardziej dopasowane do budżetu i oczekiwań zleceniodawcy to staram się by były maksymalnie bezpieczne i sprawdzone. A wpływa to także na cenę usługi.

Więcej o wyszukiwaniu informacji i ofert turystycznych w firmowych serwisach internetowych:
Podróże zagraniczne: organizacja, doradztwo - http://www.info-podroze.pl/
Podróże w Polsce i do Polski: organizacja, doradztwo - http://www.visitinpoland.eu/
Informacje o usługach infobrokerskich także w serwisie: http://www.jzurek.com/

***
Słowa kluczowe: wyszukiwanie ofert turystycznych na zlecenie, indywidualne planowanie podrozy zagranicznych, planowanie podrozy na zlecenie, sprawdzanie ofert turystycznych, analiza ofert turystycznych, wyszukiwarka ofert turystycznych, osobiste doradztwo turystyczne, jak szukac dobrych ofert turystycznych, poszukiwanie najlepszych ofert turystycznych, pomysly na organizacje ciekawych podrozy
niedziela, 22 lutego 2009
IMPREZY ADVENTURE, DOSTAWCY ADRENALINY (5)

Trudno się dziwić, że imprezy, których celem jest wyzwolenie dodatkowej dawki adrenaliny mogą ją wywołać także z powodu cen. Jednak ze względu na swoją specyfikę nie mogą to być imprezy tanie.

.

Przykłady:
- wypożyczenie quada na dobę - ok. 500 zł
- psie zaprzęgi, skutery śnieżne – 300 zł/godz.
- komplet do paintballa dla 1-osoby z setką kulek - 30-50 zł.
- dmuchane pole do paintballa - ok. 1000 zł dziennie
- walki sumo w specjalnych kombinezonach – 1800 zł za imprezę.
- wynajęcie samochodu terenowego – 1-5 tys. zł za dobę.
- wynajęcie transportera gąsienicowego - 5500 zł dziennie.
- zorbing – 3 tys. zł dziennie
- skok na linie z 90 metrów z dźwigu - 8 tys. zł za imprezę.
- lot balonem – 3500 zł dziennie

Do tego oczywiście należy doliczyć koszty obsługi technicznej imprezy.

.

Cena kilkugodzinnej imprezy dla grupy 30-50-osobowej to koszt od ok. 300 zł/osobę, choć można zlecić zorganizowanie jednej konkurencji – wtedy ceny zaczynają się od 50 zł za osobę. Ale są wreszcie tacy, których 1-dniowy budżet imprezy adventure na osobę to ok. 1000 zł (z noclegiem i wyżywieniem).

.

Małe 10-osobowe grupy mogą skorzystać z safari weekendów na quadach. Pokonując w terenie 80 kilometrów. Bez noclegów i wyżywienia to koszt ok. 1500 zł/osobę

Za podobne pieniądze zwolennicy większej dawki adrenaliny może wybiorą 4-godzinną wyprawę potokami górskimi wypełnionymi kamieniami, połamanymi drzewami, gdzie trzeba budować mosty i trawersy oraz używać wyciągarek.

.

Na koniec warto pamiętać, że im większa grupa uczestników, tym niższy koszt w przeliczeniu na osobę.

.

Szukasz organizatora imprezy firmowej? Zamów raport na temat ofert dostępnych na rynku.

.

Slowa kluczowe: jak organizowac imprezy firmowe, jak organizowac imprezy adventure, pomysly na organizacje imprez firmowych, pomysly na organizacje imprez adventure, jak znalezc namiary na organizatorow imprez firmowych, gdzie znalezc baze organizatorow imprez firmowych, gdzie znalezc baze organizatorow imprez adventure

16:37, janusz.zurek , Polska
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 lutego 2009
KRACH W TURYSTYCE 2009, CZARNE SCENARIUSZE
Ten rok może być najgorszym od kilkunastu lat w rozwijającej się polskiej turystyce. To efekt recesji, wzrastającego bezrobocie, gwałtownego spadku kursu złotego. Czy czeka nas kataklizm trudny do wyobrażenia w tej branży?

.

Trzeba pamiętać, że turystyka i wakacje to nie są wydatki pierwszej potrzeby. W domowych budżetach, kiedy pojawia się widmo bezrobocia, braku pieniędzy i konieczności oszczędzania za wszelką cenę – będzie to pierwsza pozycja przy cięciu kosztów. Tym bardziej, że wakacje to jednorazowy niemały wydatek. Nie jadąc na 2-tygodniowe wakacje można zaoszczędzić na minimum 1-2 miesiące przeżycia.

.

Ci, którym może grozić utrata pracy zrezygnują z wakacji choćby po to, by mieć odłożonego trochę grosza na trudniejsze czasy.

.

Jeśli sprawdzi się prognoza, że w najbliższych miesiącach straci w Polsce pracę 500 lub więcej tysięcy osób oznaczać to będzie cięcia w budżetach domowych na turystykę „do zera”. Dla właścicieli obiektów noclegowych, organizatorów imprez minimum to z kolei 20-30% spadek zakładanych przychodów.

.\

Osoby, które kupiły wakacje zagraniczne w ofertach first minute będą miały trudny orzech do zgryzienia. Dlaczego? Trudno będzie się z wyjazdu wycofać, a na kieszonkowe  - z powodu znacznie wyższych kursów euro/dolara – należałoby zabrać o jedną trzecią gotówki więcej niż można było sądzić jeszcze kilka miesięcy temu. Zakładając oczywiście utrzymanie zakładanego poziomu wypoczynku.

.

Organizatorzy imprez firmowych i adventure będą musieli szukać alternatywnych form zarabiania z uwagi na to, że większość firm zrezygnuje w tym roku z wydatków na rekreację i integrację pracowników.

.

Większość tych, którzy snuli plany tańszych letnich wakacji zrezygnuje całkowicie z wyjazdu. Przede wszystkim uderzy to we właścicieli tanich kwater na wybrzeżu, w górach i Mazurach.

.

Banki, które jeszcze w ubiegłym roku miały letnie żniwa na wakacyjnych pożyczkach stracą pokaźną część klientów (bo Ci zostaną w domach).

.

Osoba o wysokich i bardzo wysokich dochodach najprawdopodobniej nie zrezygnują z wakacji. Trzeba jednak pamiętać, że to zdecydowana mniejszość klientów.

.

Wydatki na reklamę w mediach już spadły 10-20%. Jak będzie sens wydawania pieniędzy na kolejne reklamy imprez i obiektów turystycznych skoro marne będą szanse przyciągnięcia potencjalnych klientów już zaciskających pasa.

.

Jeśli biura podróży nie znajdą kompletów chętnych na swoje imprezy gwarantujących opłacalność organizacji wyjazdów (a będzie to bardzo trudne) w lecie (na wiosnę?) może nas czekać fala bankructw touroperatorów i ich agentów.

.

Czy biura podróży zostaną zmuszone do obniżenia katalogowych cen imprez tylko z tego powodu, by impreza doszła do skutku? Przecież niektóre gwarantowały klientom kupującym oferty first minute, że dają mim najniższą cenę.

.

Czy pojawią się oferty typu: "zabierz na wakacje swoich przyjaciół dostaniesz rabat 200 zł" albo "kup naszą imprezę, to za rok damy Ci 30% rabatu".

.

Wypada tylko mieć nadzieję, że opisane scenariusze nie sprawdzą się lub jeśli już - to w minimalnym stopniu.

.

Słowa kluczowe: kryzys w turystyce, tragiczny rok w turystyce 2009, jak szukac klientow w turystyce w czasie recesji,

12:15, janusz.zurek , Polska
Link Dodaj komentarz »
IMPREZY ADVENTURE, DOSTAWCY ADRENALINY (4)
Wyszukiwanie hoteli na świecie, pomoc w rezerwacjiPraktycznie każdy organizator imprez firmowych/integracyjnych wymieni takie korzyści adventure jak: sprawdzenie umiejętności współpracy w grupie, zdolność działań pod presją, radzenie sobie ze stresem. W podtekście jest jednak większe związanie pracownika z pracodawcą płacącym za zabawę z dawką adrenaliny, budowanie zaufania do niego, poprawa postrzegania firmy wśród pracowników i pokazanie im jak bardzo docenia się ich dotychczasową pracę, przy okazji zachęcając do jeszcze większego wysiłku.

.

Scanariusze

Oferta turystyki aktywnej obejmuje propozycje na każdą porę roku, dnia i nocy. Zajęcia,  zabawy i konkurencje mogą się odbywać pod wodą, na wodzie, ziemi i w powietrzu.

.

Wybrane przykłady konkurencji i imprez adventure:

Rajdy i przejażdżki samochodami terenowymi (off-road). To trasy o różnym stopniu trudności pokonywane samochodami w kilkuosobowych grupach, gdzie zmienia się kierowca. Już nie tylko w naszych Bieszczadach czy Beskidzie Niskim. Ale są także wyjazdy na bezdroża Serbii, Słowacji czy Bułgarii.

.

Paintball i strzelnice. Rozgrywki paintballowi to strzelanie do siebie kulkami z farbą z pistoletów pneumatycznych. Gracze (drużyny) wyposażeni są dodatkowo w specjalne kombinezony z maskami. Zawody rozgrywają się w naturalnym ogrodzonym terenie (las, zagajniki) lub w sztucznym terenie, gdzie przeszkodami są nadmuchiwane konstrukcje.

.

Zawody strzeleckie są także bardzo popularne. Strzela się w zasadzie wszystkim i z wszystkiego: łuki, kusze, wiatrówki, toporki, gwiazdki ninja (shuriken). Za cel służą tarcze, sylwetki i ruchome cele.

.

Zabawy linowe. Organizatorzy proponują zarówno wspinaczkę po ściankach sztucznych, jak i naturalnych. Są także zjazdy na linie o długości kilkudziesięciu metrów rozpiętej nad rzeką, wąwozem, przepaścią zwane tyrolką. Jeśli ktoś nie chce zjeżdżać tylko pokonać odległość między dwoma obiektami siłą własnych mięśni może skorzystać z mostów linowych.

.

Inne podobne konkurencje w bardziej ekstremalnych warunkach to przeprawy przez rzekę, bagno lub penetracja jaskiń.

.

Zorbing. To zabawa polegająca na umieszczeniu zawodników w dużej przezroczystej kuli o średnicy 3,5 metra. Zawodnicy mogą ją sami rozpędzać naśladując ruchy chomika. Kula może być także toczona przez zawodników z drużyny na torze przeszkód. Podobno najprzyjemniejsze może być turlanie z górki kończące się wodowaniem.

.

Dla dzieciaków. Propozycje obejmuję biegi na orientację (także nocne), elementy technik przetrwania, kamuflażu, poruszania się w dziewiczym terenie.

.

Więcej adrenaliny. Dla bardziej odważnych grup organizatorzy mają propozycje tandemowych skoków spadochronowych, lotów szybowcem, poduszkowcem lub motolotnią.

.

Wiele imprez ma dodatkowa oprawę, gdzie uczestnicy są widzami, np. pokazy walk rycerskich, tańców, pokazy ogniowe i pirotechniczne.

.

Można by sądzić, że imprezy adventure to tylko propozycje na wiosnę, lato lub jesień. Nic bardziej mylnego. Ośnieżone góry, zamarznięte jeziora to także doskonałe miejsca na organizację tego typu imprez. Pomysłów jest co najmniej kilka: skutery śnieżne, psie zaprzęgi, bojery, iceboard (windsurfing na ludzie), snowkiting (ciągnięcie przez latawiec na desce lub nartach), curling (przesuwanie granitowych kamieni po ludzie jak najbliżej środka wyznaczonego koła).

.

Szukasz namiarów na organizatorów imprez adventure? Zamów raport na temat firm adventure aktywnych na rynku.

.

Slowa kluczowe: organizacja imprez firmowych, organizacja imprez adventure, pomysly na imprezy firmowe, pomysly na imprezy adventure, namiary na organizatorow imprez firmowych, baza organizatorow imprez firmowych, baza organizatorow imprez adventure
10:01, janusz.zurek , Polska
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 lutego 2009
IMPREZY ADVENTURE, DOSTAWCY ADRENALINY (3)

Standardowa realizacja imprezy adventure przebiega według podobnego scenariusza.

.

Zaczyna się od pierwszego kontaktu telefonicznego lub mailowego. Ustalane są potrzeby i oczekiwania. Organizator prezentuje gotowe scenariusze lub modyfikuje te realizowane do tej pory uwzględniając pomysły potencjalnego klienta. Efektem tego jest pierwsza kalkulacja cenowa, często poparta opisami wcześniej zrealizowanych pomysłów.

.

Możliwy jest także rekonesans w terenie, gdzie ma się odbyć impreza. Można wtedy zobaczyć czekające nas atrakcje (pojazdy, zaplecze do gier i zabaw) i wykorzystywane w trakcie imprezy urządzenia. Jeśli jest taka potrzeba scenariusz jest ostatecznie modyfikowany.

.

Dalej podpisywana jest umowa i wpłacana zaliczka (ok. połowa wartości całej imprezy). Zasady płatności, odpowiedzialności stron umowy są praktycznie identyczne jak przy wyjeździe na egipską plażę z biurem podróży.

.

Potem organizator rozpoczyna przygotowania do realizacji: może zarezerwować noclegi i wyżywienie, ubezpiecza uczestników, przygotowuje i dostarcza na miejsce środki transportu oraz pozostałe akcesoria. Na miejscu czekają instruktorzy, którzy poza wyjaśnieniami i towarzyszeniu uczestnikom czuwają także nad bezpieczeństwem rozemocjonowanego towarzystwa.

.

Po zrealizowanej imprezie można liczyć na zdjęcia lub film oraz…. niemałą fakturę.

.

W tzw. wysokim sezonie (wiosna, jesień) rozsądny termin przygotowania imprezy od pierwszego kontaktu z klientem to ok. 2 miesiące.

.

Szukasz namiarów na organizatorów imprez adventure? Zamów raport na temat firm adventure aktywnych na rynku.

.

***

Slowa kluczowe: organizacja imprez firmowych, organizacja imprez adventure, pomysly na imprezy firmowe, pomysly na imprezy adventure, namiary na organizatorow imprez firmowych, baza organizatorow imprez firmowych, baza organizatorow imprez adventure, jak znalezc organizatorow eventow, jak szukac organizatorow imprez firmowych
10:10, janusz.zurek , Polska
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 lutego 2009
IMPREZY ADVENTURE, DOSTAWCY ADRENALINY (2)

Organizatorów aktywnego wypoczynku (adventure) można znaleźć w Internecie wpisując w wyszukiwarce np. adventure, imprezy firmowe, imprezy integracyjne. Ich podstawowym klient to firmy organizujące swoje coroczne spotkania firmowe i imprezy integracyjne dla pracowników.

.

Trudno się temu dziwić. Wszak coraz więcej firm nie oszczędza na „integracji” pracowników ze sobą, a co za tym idzie chce ich bardziej do siebie przywiązać.

.

Zdarzają się imprezy i oferty dla osób indywidualnych, ale są to pojedyncze konkurencje, przede wszystkim paintball lub inne zawody strzeleckie. W takim przypadku musi być jednak grupa licząca co najmniej 10 osób.

.

Ze względów ekonomicznych i technicznych najbardziej opłacalne są większe imprezy firmowe, bo wtedy organizator może zaproponować po kilka różnych konkurencji.

.

Osoby, które chciałyby zaliczyć dawkę większych emocji same lub w gronie rodzinnym najczęściej odwiedzają parki linowe, których coraz więcej powstaje. Tu za 20-50 zł można liczyć na 1-2 godziny przeżyć nad ziemią. Ci, którzy spędzają wakacje nad morzem czy jeziorami znają zapewne takie dyscypliny jak jazda na bananie lub dętce ciągniętymi przez motorówkę, czy narty wodne.

.

Slowa kluczowe: namiary na organizatorow imprez firmowych, namiary na organizatorow imprez adventure, pomysly na imprezy firmowe, pomysly na imprezy adventure, baza organizatorow imprez firmowych, baza organizatorow imprez adventure, imprezy integracyjne, organizacja imprez integracyjnych, organizatorzy imprez biznesowych, profesjonalne imprezy firmowe, organizatorzy eventow, organizatorzy imprez incentive, organizatorzy imprez plenerowych
11:23, janusz.zurek , Polska
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 lutego 2009
IMPREZY ADVENTURE, DOSTAWCY ADRENALINY (1)

Wylegiwanie się lub spacery po plaży, zjazdy na nartach, dyskoteki, gra w siatkówkę, grillowanie z napojami wyskokowymi – te formy wypoczynku, rekreacji, spotkań integracyjnych się znane od lat i dla części osób stały się po prostu nudne. Alternatywą mają być imprezy typu adventure, które poza mniejszą lub większą dawką adrenaliny pokazują na co stać uczestników i … organizatorów. Ale co ważne udział w nich pamięta się długo.

.

Adventure to po angielsku przygoda, ryzykowne przedsięwzięcie. I taki ma być charakter organizowanych imprez. Trwają kilka dni (często tylko 1-2), ale organizowane zabawy i konkurencje mają dostarczyć przeżyć i emocji w jak najkrótszym czasie. Oczywiście dawka adrenaliny dopasowywana jest do wieku i umiejętności uczestników, którzy są dodatkowo ubezpieczeni.

.

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie by w imprezach brały udział (i biorą) dzieci czy osoby na emeryturze. Oczywiście innym problemem jest – czy i kogo na to stać.

.

Firm zajmujących się organizacją takich imprez (tzw. turystyką alternatywną) są w Polsce dziesiątki. Działają na podobnej zasadzie jak biura podróży, choć poza przygotowaniem scenariuszy, doborem konkurencji i pomysłów, ich przedstawiciele organizują na miejscu zabawy i konkurencje czuwając jednocześnie nad bezpieczeństwem.

.

Na takie imprezy decydują się m.in. duże i znane banki, firmy z branży samochodowej czy spożywczej. Zleceniodawcami są także duże agencje reklamowe. Zdarzają się organizacje imprez nawet dla ponad 1000 osób.

.

Nie brakuje także mniejszych firm, które chcą zafundować niestandardowe przeżycia grupie 20-30 swoich pracowników lub związać ze sobą wybranych klientów.

.

Szukasz organizatora imprezy firmowej? Zamów raport na temat ofert dostępnych na rynku.
.
***
Słowa kluczowe: organizacja imprez firmowych, organizacja imprez adventure, pomysly na imprezy firmowe, pomysly na imprezy adventure, namiary na organizatorow imprez firmowych, baza organizatorow imprez firmowych, baza organizatorow imprez adventure 
22:20, janusz.zurek , Polska
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 grudnia 2008
NIEUDANE WAKACJE - WIRTUALNY PREZENT (2)
Nie ma nic gorszego jak nieudane wakacje i poczucie wyrzucenia pieniędzy w błoto. Tu możesz odreagować.
.
Instrukcja obsługi:
Aby uruchomić - kliknij na napis "CLICK HERE TO PLAY"
Zmiana uzbrojenia - klawisze 1, 2, 3
Strzał - lewy klawisz myszki
.
Gra tylko dla dorosłych
.
.

.
.
Animowane e-kartki świąteczne z Twoimi zdjęciami i muzyką.
.
Wirtualny prezent z życzeniami od Ciebie dla przyjaciół, znajomych i firm. Szczegóły po kliknięciu na baner niżej.
.
Animowane E-kartki świąteczne
.
.
.
Słowa kluczowe: wirtualne prezenty, gadżety na strony internetowe, gadzety na strony www, gry flash na strony internetowe, darmowe gry, gry flash na strone www, dodatki na strone www, gry na www, strona internetowa flash, toys, zabawki na www, widgets, smieszne gry na strone www, smieszne zabawy na strone internetowa, kartki swiateczne, zyczenia swiateczne, e-kartka swiateczna, e-prezentacja swiateczna, swiateczne gadzety elektroniczne, prezenty elektroniczne, zyczenia elektroniczne, prezentacje elektroniczne, kartki Bożonarodzeniowe, kartki sylwestrowe, kartki noworoczne, kartki Boze Narodzenie, gadżety na strony internetowe, gadżety na strony www, kartki swiateczne na strony www, gadzety na strony internetowe, e-zaproszenia wigilijne, e-kartki swiateczne dla firm, e-zaproszenia bozonarodzeniowe, animowane kartki świąteczne, kartki świąteczne flash, kartki flash na strony, swiateczne zyczenia, swiateczne kartki, zyczenia dla firm, kartki firmowe, firmowe kartki swiateczne, muzyczne upominki, e-upominki, kartki z logo firmy, swiateczne wygaszacze ekranu, zyczenia swiateczne, zyczenia noworoczne, kartki swiateczne dla firm, kartki swiateczne dla ukochanej osoby, kartki swiateczne dla przyjaciol, kartki swiateczne dla firm,
01:34, janusz.zurek , Po godzinach
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 09 listopada 2008
GILANIE MYSZKĄ - WIRTUALNY PREZENT (1)
"...Nie wiem dlaczego lubiłam ten hotel, ten pokój i to łóżko. Ile razy się tu zatrzymywałam, tyle razy odnosiłam wrażenie, że jestem obserwowana, że ktoś próbował mnie osaczyć. Raz chciało mi się śmiać, raz czułam się jakby ktoś mnie dotykał. Nie byłam w stanie odkryć, ani zrozumieć, o co tu chodzi?..."
Sprawdź...
(tylko bez przesady)
   
***
Słowa kluczowe: wirtualne prezenty na strone internetowa, gadzety na stone www, gry flash na strone www, dodatki na strone www, gry na www, strona internetowa flash, gadzety na strone internetowa, toys, zabawki na www, widgets, smieszne gry na strone www, smieszne zabawy na strone internetowa
00:47, janusz.zurek , Po godzinach
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 października 2008
PODRÓŻ DO SZAMPANII (4) FRANCJA W TYDZIEŃ

Co lubią tygryski?

.

Na zwiedzenie 1-2 piwnic szampanów i zabytków powinno wystarczyć 4-5 dni. Dzieci, zwłaszcza małe, mogą się niestety nudzić. Dla nich tak warto zaplanować pobyt, aby na koniec trafić na cały dzień do jednego z parków atrakcji. Trzeba jednak pamiętać, że ilość atrakcji dla dzieci, o których nie wspominają przewodniki turystyczne jest ogromna w porównaniu z Polską. Dlatego wystarczy w trakcie jazdy między odwiedzanymi miejscowościami zwracać uwagę na przydrożne reklamy, bo na kilka godzin dać się wyszaleć dzieciom.

.

Park atrakcji Nigloland

Blisko 40 atrakcji dla osób w każdym wieku w tym m.in. przejażdżki statkiem, łódkami i samochodami, karuzele, zjazdy łódkami, dinozaury, Dom Strachów.

Lokalizacja: Dolancourt, 45 km na wschód od Troyes

Czynny: 10-18

Bilety: 17,50-19 euro

Atrakcyjność: 6-7/10.

.

Park linowy Accroder

Ogromny park linowy z pięcioma poziomami trudności, niektóre trasy na wysokości 15 metrów. Dziecko musi mieć minimum 110 cm i 6 lat.

Lokalizacja: Giffaumont, ok. 40 km na północny-wschód od Troyes

Czynny: 9.30-18.00, od września w weekendy 13-18

Bilety: 5,5-19 euro

Atrakcyjność: 5-6/10

.

Park zoologiczny
Parc Animaliers de Saint-Laurent
Lokalizacja: Charleville-Mézières, ok. 4 km na północny-wschód od Reims
Czynne: 14.00-18.00, sb. i nd. 13.30-19.00
Bilety: wstęp wolny

.

Budżet wyjazdu

.

Jadąc na tygodniową wycieczkę do Szampanii własnym samochodem czteroosobowa rodzina (2+2) powinna się liczyć z kosztem na poziomie co najmniej ok. 5-6 tys. zł. Uwzględnione są m.in. wydatki na noclegi (najtańsze hotele), jedzenie (2 posiłki dziennie), paliwo i lokalne atrakcje.

.

Planowanie i organizacja podróży

.

Organizacja i planowanie podróży i wyjazdów do Francji: www.info-podroze.pl
Wyszukiwanie i pomoc w rezerwacji hoteli we Francji: www.info-podroze.pl

.

***

Słowa kluczowe: rodzinne parki atrakcji we Francja, rodzinne parki atrakcji w Paryzu, Eurodisneyland wyjazd oferty, Park Asterixa wyjazd oferty, Eurodisneyland oferty wycieczka rodzinna weekend wyjazd podroz, Park Asterixa oferty weekend wyjazd wycieczka rodzinna podroz, Eurodisneyland oferty hotele, wycieczka objazdowa oferty Eurodisneyland, Park Asterixa oferty wycieczka objazdowa, oferty samodzielna wycieczka wyjazd Eurodisneyland, oferty samodzielna wycieczka wyjazd Park Asterixa, indywidualny wyjazd oferty Eurodisneyland, indywidualny wyjazd oferty Park Asterixa, osobiste doradztwo turystyczne, pomoc przy organizacji samodzielnych wyjazdow do Francji, hotele Paryz wyszukiwanie rezerwacja oferty, restauracje Eurodisneyland oferty, Park Asterixa restauracje oferty, Paryz atrakcje turystyczne oferty, Paryz zakupy oferty, ceny Eurodisneyland, ceny park Asterixa, planowanie dojazd Eurodisneyland, planowanie dojazd Park Asterixa, klocki Playmobil zakupy ceny Paryz Eurodisneyland Park Asterixa, wyszukiwanie informacji i ofert turystycznych, planowanie wyjazdu do Eurodisneylandu, planowanie wyjazdu do Parku Asterixa, planowanie podrozy Francja

18:13, janusz.zurek , Francja
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 października 2008
PODRÓŻ DO SZAMPANII (3) FRANCJA W TYDZIEŃ

Katedry i twierdze

.

Szampania to nie tylko region alkoholem płynący. Jest tu wiele interesujących zabytków i atrakcji turystycznych.

.

Rozpoczynając zwiedzanie Reims samochód można zostawić w jednym z dobrze oznakowanych podziemnych dużych parkingów. Stolica regionu słynie przede wszystkim ze wspaniałej gotyckiej katedry Notre-Dame. To od średniowiecza miejsce koronacji królów Francji. Przylega do niej pałac arcybiskupi, w którym mieści się muzeum rzeźb i tkanin.

.

W Sedan leży największa twierdza w Europie. Można tu obejrzeć  fragmenty ze średniowiecza i z XVI wieku. W jednym ze skrzydeł jest muzeum poświęcone kampaniom wojennym.

.

Inna cytadela zlokalizowana jest w Rocroi. Wzdłuż umocnień biegnie szlak turystyczny. W miejscowości organizowane są także wycieczki do pobliskich torfowisk i rezerwatu, gdzie rosną orchidee.

.

Na południu regionu położone jest miasto Troyes. Tu także fascynują gotyckie kościoły, m.in. katedra św. Piotra i Pawła i katedra św. Urbana. W Muzeum Rzemiosła i Techniki  zgromadzono różnorodne narzędzia z ostatnich wieków. Pobliskie jeziora przyciągają miłośników żeglarstwa, nart wodnych i wędkarzy.

.

W Langres renesansowe domy i aleje otoczone są średniowiecznymi murami i wieżami. Widać z nich dolinę rzeki Marny.

.

Planowanie i organizacja podróży zagranicznych - doradztwo

.

***

Słowa kluczowe: podroze do Francji oferty, wakacje we Francji oferty, weekend we Francji oferty, tydzien we Francji oferty, oferty turystyczne Francja, hotele Francji rezerwacja doradztwo, restauracje Francja doradztwo, zakupy Francja doradztwo, podroze Szampania doradztwo, hotele Szampania doradztwo, restauracje Szampania doradztwo, zakupy Szampania doradztwo, atrakcje turystyczne Francja doradztwo, atrakcje turystyczne Szampania doradztwoi, trasy szampana Francja doradztwo, trasy winne Szampania doradztwo, indywidualne planowanie podrozy Francja, samodzielne planowanie podrozy Francja, podroz poslubna Francja, podroz z dzieckiem Francja, podroz poslubna Szampania, podroz z dzieckiem Szampania, podroz sluzbowa Francja, delegacja Francja, podroz sluzbowa Szampania, parki atrakcji Francja, parki atrakcji Szampania, autostrady Francja, autostrady Szampania, opłaty autostradowe Francja, roaming Francja, budzet podrozy do Francji, produkcja szampana, ceny szampana, zakupy we Francji, podroz z dziecmi do Francji, centra handlowe Francja, zabytki Francja zwiedzanie

 
20:41, janusz.zurek , Francja
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 października 2008
DŁUGI WEEKEND LISTOPADOWY 2008
Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, by odpocząć z dala od problemów codziennego dnia. Urlop wybrać trzeba za poniedziałek - 10 listopada. Dzięki temu będzie można 4 dni przeznaczyć na ciekawą podróż: od 8 do 11 listopada (od piątku do poniedziałku).
.
Na decyzję pozostało niewiele czasu, co nie oznacza, że na taki wyjazd nie można zdecydować się na ostatnią chwilę.
.
Mój ranking pomysłów na długi weekend listopadowy:
> Praga
> Paryż
> Wiedeń
> Strasbourg
> Wenecja
> Berlin
(wszystko dojazd własny)
.
Ceny noclegów: od ok. 50 euro za pokój 2-osobowy.
.
Budżet minimalny 4-dniowej podróży (noclegi, wyżywienie, bez kosztów dojazdu, atrakcji turystycznych i zakupów) - od ok. 500 zł/os.
.
Sugerowany budżet optymalny: od ok. 1500 zł/os.
.
info-podroze.pl indywidualne planowanie podróży
.

Osobiste doradztwo przy organizacji indywidualnych podróży, planowanie podróży - www.info-podroze.pl

.
Wyszukiwanie, doradztwo i pomoc przy rezerwacji hoteli - www.info-podroze.pl
.
Galeria zdjęć z podróży, pomysły i inspiracje - www.galeria.info-podroze.pl
.
***

Słowa kluczowe: indywidualne planowanie podrozy, indywidualna organizacja podrozy, wyszukiwanie hoteli, rezerwacja hoteli, Francja, Paryz, Czechy, Praga, Austria, Wieden, Salzburg, Niemcy Berlin, Wlochy, Wenecja, hotele Francja, restauracje Francja, atrakcje turystyczne Francja, hotele Czechy, restauracje Czechy, atrakcje turystyczne Czechy, hotele Niemcy, restauracje Niemcy, atrakcje turystyczne Niemcy,hotele Wlochy, restauracje Wlochy, atrakcje turystyczne Wlochy, hotele Austria, restauracje Austria, atrakcje turystyczne Austria, osobiste doradztwo turystyczne, warsztaty turystyczne, planowanie podrozy na zlecenie, podroz weekendowa, podroz z dziecmi, podroz zakochanych, podroz na rocznice slubu
sobota, 04 października 2008
PODRÓŻ DO SZAMPANII (2) FRANCJA W TYDZIEŃ

Najdroższe piwnice świata

.

Najbardziej znane piwnice producentów szampana zlokalizowane są w dwóch miastach: stolicy regionu – 200-tysięcznym Reims oraz w głównym ośrodku produkcji szampana - 30-tysięcznym Eperney. To ostatnie miasto dzięki produkcji milionów butelek szampana rocznie ma największy we Francji dochód na głowę mieszkańca.

.

W Reims i okolicy jest kilkanaście piwnic (franc. caves) , które można zwiedzić. Do najbardziej znanych należą: Mumm, Pommery, Piper-Heidsieck, Ruinart i Taittinger.

Z kolei w Eperney położonym 25 km na południe od Reims mają swoje siedziby m.in. Moët & Chandon, De Castellane, Pol Roger i Mercier.

.

To właśnie Eugene Mercier w połowie XIX wieku wpadł na pomysł udostępnienia piwnic zwiedzającym. Pod Eperney jest ich ok. 100 km. Ponad pół wieku temu w jednej z nich zorganizowano podobno wyścigi samochodowe, w trakcie których nie stłuczono ani jednej butelki szampana.

.

Piwnica Merciera przyciąga zwiedzających m.in. gigantyczną beczką (o pojemności 160 m sześć.) wykonywaną przez 20 lat na Wystawę Paryską w 1899 roku. Stoi ona w pobliżu recepcji i jest wdzięcznym obiektem do zrobienia zdjęcia.

.

Zwiedzanie piwnic Merciera rozpoczyna się od zjazdu windą 30 metrów pod ziemię. Na turystów czeka kilkukilometrowa przejażdżka kolejką sterowaną laserowo pomiędzy leżakującymi butelkami szampana. Godzinna wizyta kończy się degustacją, po której mimo iż nie zaliczyło się żadnych schodów wychodzi się z głębokich piwnic na powierzchnię ziemi. To efekt ulokowania piwnic pod zboczem porośniętym winnymi latoroślami.

.

Nie ma potrzeby rezerwować miejsca by je zwiedzić jedną z piwnic, choć warto tu przyjechać jak najwcześniej, by uniknąć ewentualnego stania w kolejce. Są czynne najczęściej między 9-12 oraz 14-18.

.

Wizyta trwa około godziny. Kosztuje 4-10 euro. Bilet połączony z degustacją 2-3 rodzajów szampana kosztuje ok. 15 euro. Warto pamiętać, że degustacja może się odbywać w pomieszczeniach, gdzie temperatura może być nawet o kilkanaście stopni niższa niż na zewnątrz. Efektem tego może być nagłe uderzenie alkoholu go głowy po zakończeniu zwiedzania, kiedy wyjdzie się na powierzchnię gdzie panuje 25-30 stopni. Dlatego degustacja nie musi oznaczać opróżnienia trzech kieliszków.

.

info-podroze.pl - indywidualne planowanie podróży

.

Doradztwo przy organizacji i planowaniu podróży poślubnych do Francji - www.info-podroze.pl

.
Wyszukiwanie, doradztwo i pomoc przy rezerwacji hoteli we Francji - www.info-podroze.pl
.
Podróże do Paryża - doradztwo, organizacja, wyszukiwanie ofert turystycznych
.

***

Słowa kluczowe: podroze do Francja, podroze zakochanych Francja, rocznica slubu Francja, oferty turystyczne Francja, hotele we Francji, restauracje we Francji, zakupy w Francja, podroze do Szampanii, hotele w Szampanii, restauracje w Szampanii, zakupy w Szampanii, atrakcje turystyczne we Francji, atrakcje turystyczne w Szampanii, trasy winne we Francji, trasy winne w Szampanii, indywidualne planowanie podrozy do Francji, samodzielne planowanie podrozy do Francji, podroz poslubna do Francji, podroz z dzieckiem do Francji, podroz poslubna do Szampanii, podroz z dzieckiem o Szampanii, podroz sluzbowa do Francji, podroz sluzbowa do Szampaniia, delegacja do Francji, delegacja do Szampanii, parki atrakcji we Francji, parki atrakcji w Szampanii, autostrady we Francji, autostrady w Szampanii, opłaty autostradowe we Francji, roaming we Francji, budzet podrozy do Francji, produkcja szampana, ceny szampana, zakupy we Francji, podroz z dziecmi do Francji, centra handlowe Francja

 
19:23, janusz.zurek , Francja
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 października 2008
PODRÓŻ DO SZAMPANII (1) FRANCJA W TYDZIEŃ
Szampańskie klimaty i nastroje

.

Francuski region Szampania przyciąga nie tylko tych, którzy chcą poznać tajniki produkcji szampana i zdegustować ten trunek w miejscu jego produkcji. Zabytki i atrakcje turystyczne znajdą tu także zwolennicy wypoczynku rodzinnego.

.

Tygodniowy wyjazd do Szampanii powinien umożliwić poznanie podstawowych walorw tego ciekawego i bogatego regionu. Od zachodniej granicy Polski to ponad 900 km i można tu dojechać samochodem w 8 godzin.

.

Region położony jest w połowie drogi miedzy Paryżem a wschodnią granicą Francji. Na północy ograniczają region wzgórza Ardenów przylegające do granicy z Belgią, zaś na południu jeziora i łąki.

.

Zastrzeżony trójkąt

.

Turystyczny Szlak Szampana (Route de Champagne), który przyciąga osoby chcące poznać tajniki produkcji szampana jest dobrze oznakowany i ciągnie się wśród winnic zlokalizowanych na południe od Reims, ulokowanych między wioskami w pofałdowanym terenie. Najważniejsze winnice zlokalizowane są w trójkącie Reims – Eperney - Chalons-sur-Marne.

.

Szampania jest jednym z 10 głównych francuskich regionów winnych. To jedyne miejsce, z którego może pochodzić wino z zastrzeżoną nazwą „szampan”. Jego cena we Francji jest co najmniej 4-krotnie wyższa od najtańszego gazowanego wina sprzedawanego w Polsce. Niestety w Polsce bardzo trudno lub wręcz niemożliwe już kupienie najtańszych szampanów. Ceny tych dostępnych zaczynają się od ok. 100 zł

.

Szampan jest symbolem świętowania na najwyższym poziomie i luksusu. Można to docenić m.in. po zwiedzeniu jednej z piwnic francuskich producentów i po nauce degustacji tego trunku. Nie jest niczym dziwnym, że oprowadzające gości po piwnic przewodniczki ubrane są jak stewardesy w biznesklasie, czym m.in. podkreślają rangę prezentowanych pod ziemią miejsc leżakowania setek tysięcy butelek.

.

Szampan jest produkowany bez sztucznego nasycania go dwutlenkiem węgla. By powstały w nim charakterystyczne bąbelki wino poddawane jest podwójnej fermentacji. Pierwsza odbywa się w kadziach ze stali nierdzewnej. W temperaturze ok. 20 stopni C z kwaśnych winogron powstaje tzw. wino ciche.

.

Oddziela się je od osadów i przechowuje w niższej temperaturze do całkowitego wyklarowania. Następnie miesza z winami z innych roczników dosładzając tzw. liquer de tirage (mieszanka cukru, wina i drożdży).

.

Napełnione butelki przechowuje się 2-3 lata w piwnicach w temperaturze ok. 10 stopni Wtedy to odbywa się tzw. wtórna fermentacja: pod wpływem drożdży cukier przemienia się w alkohol i dwutlenek węgla (powstają bąbelki), zaś drożdże zmieniając się w osad na dnie butelki. Usuwa się go (degorżuje) zanurzając szyjkę butelki z korkiem w zmrożonej solance. Osad wtedy przymarza do korka i łatwiej go wyjąć. Na koniec do butelki dolewa się stare szampańskie wina z cukrem (liqueur d’expedition), korkuje i drutuje.

.

Francja - Szampania - Piwnice wytwórni Mercier
Piwnice Merciera - producenta szampana

.

Doradztwo przy organizacji indywidualnych podróży do Francji, planowanie indywidualnych podróży do Francji - www.info-podroze.pl

.
Wyszukiwanie, doradztwo i pomoc przy rezerwacji hoteli we Francji - www.info-podroze.pl
.

***

Słowa kluczowe: podroze Francja, oferty turystyczne Francja, hotele Francja, restauracje Francja, zakupy Francja, podroze Szampania, hotele Szampania, restauracje Szampania, zakupy Szampania, atrakcje turystyczne Francja, atrakcje turystyczne Szampania, trasy winne Francja, trasy winne Szampania, indywidualne planowanie podrozy Francja, samodzielne planowanie podrozy Francja, podroz poslubna Francja, podroz z dzieckiem Francja, podroz poslubna Szampania, podroz z dzieckiem Szampania, podroz sluzbowa Francja, podroz sluzbowa Szampania, delegacja Francja, delegacja Szampania, parki atrakcji Francja, parki atrakcji Szampania, autostrady Francja, autostrady Szampania, opłaty autostradowe Francja, roaming Francja, budzet podrozy Francja, produkcja szampana, ceny szampana, zakupy Francja,

22:29, janusz.zurek , Francja
Link Dodaj komentarz »
ŚREDNIOWIECZNY LUKSUS W HISZPANII (III) - PODRÓŻE DO HISZPANII

Cena historii

.

Pobyt w paradorach należy do drogich biorąc pod uwagę nasze realia ekonomiczne. Warto jednak pamiętać z co się płaci: nocleg w historycznym obiekcie ze wszystkimi standardami właściwymi dla luksusowych hoteli. Nie brakuje tu krytych basenów, saun, siłowni, ekskluzywnych restauracji w średniowiecznych komnatach.

.

Średni koszt pobytu dwóch osób w przeciętnym paradorze obejmujący nocleg, śniadanie i kolację (z tych dwóch ostatnich można zrezygnować) to ok. 200-250 euro dziennie.

.

Standardowy pokój 2-osobowy kosztuje od ok. 130 do 270 euro, śniadania od 15 euro za osobę, kolacja od 30 euro za osobę. Menu dla dzieci – 12 euro.

.

Można taniej

.

Jeśli starannie zaplanować dłuższa wycieczkę po Hiszpanii i noclegi w kilku paradorach warto zastanowić się nad skorzystaniem ze zniżek lub programu lojalnościowego.

.

Dzięki Karcie Pięciu Nocy, za równowartość 514 euro (ok. 103 euro za pokój 2-osobowy), można zarezerwować noclegi w pięciu kolejnych hotelach. W kilkunastu najatrakcyjniejszych trzeba dopłacić dodatkowo do pobytu od 30 do 50 euro za noc.

.

Karta „Dwie Specjalne Noce” to 20% zniżki za pobyt w tym samym obiekcie. Pakiet dla osób między 20 a 30 rokiem życia kosztuje od 55 euro za osobę (w cenie śniadanie). W najlepszych paradorach dopłata wynosi od 24 do 64 euro. Zniżki (30%) są także dla osób osób powyżej 60. roku życia.

.

Osoby które zamierzają częściej korzystać z ofert paradorów warto by rozważyły przystąpienie do programu lojalnościowego „Przyjaciele Paradorów” (Amigos de Paradores). Pieniądze wydane w paradorach na noclegi czy gastronomię są przeliczane na punkty, które można zamienić na darmowe noclegi w kolejnych obiektach.  Przeciętnie rezerwując 10 noclegów 11 jest gratis lub płacąc za 5 noclegów ze śniadaniami i kolacjami to szósty możemy dostać gratis.

.

Parador w Cuence - jeden z pokoi

.

Doradztwo przy organizacji indywidualnych podróży do Hiszpanii, planowanie indywidualnych podróży do Hiszpanii - www.info-podroze.pl
.
Wyszukiwanie, doradztwo i pomoc przy rezerwacji paradorów w Hiszpanii - www.info-podroze.pl
.
***
Słowa kluczowe: Hiszpania podroze, wakacje Hiszpania, wyjazdy Hiszpania, oferty turystyczne Hiszpania, podroz z dziecmi Hiszpania, podroz poslubna Hiszpania, planowanie podrozy Hiszpania, paradory Hiszpania, noclegi w obiektach zabytkowych Hiszpania, restauracje Hiszpania, atrakcje turystyczne Hiszpania, gastronomia Hiszpania, noclegi tranzytowe Hiszpania, autostrady Hiszpania, oferty Hiszpania, samodzielna podroz Hiszpania, podroz rocznica slubu Hiszpania, najlepsze paradory, indywidualna podroz Hiszpania, organizacja podrozy Hiszpania, konsultacje turystyczne Hiszpania, samodzielna organizacja podrozy Hiszpania, hotele Hiszpania rezerwacja, Hiszpania last minute, Hiszpania w ostatniej chwili, zabytki Hiszpania, rezerwacja paradorow, objazd paradorow, trasy turystyczne Hiszpania
10:00, janusz.zurek , Hiszpania
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 września 2008
ŚREDNIOWIECZNY LUKSUS W HISZPANII (II) - PODRÓŻE DO HISZPANII
Wakacje zaplanowane
.
Będąc po raz pierwszy w jednym z paradorów można otrzymać foldery i plany z lokalizacją całej sieci. Zawierając one krótki historyczny opis każdego z obiektów, charakterystykę i informację o wyposażeniu. Ale to nie wszystko. Z opisów wynika jakie atrakcje historyczne są w najbliższej okolicy i jak można spędzać wolny czas.

.

Paradory w folderach promują okoliczne atrakcje takie jak np. trasy rowerowe i off roadowe, wspinaczkę skałkową, pola golfowe (niektóre są przy paradorach), ośrodki kajakowe i jazdy konnej.
.
Hotele w zabytkach urzekają nie tylko historią, architekturą, ale i podtrzymywaniem dawnego charakteru. Tworzą go m.in. korytarze oraz pokoje gości gustownie wyposażone w antyczne meble, obrazy, w pokojach bywają wielkie łoża pod baldachimami. Nie brakuje w tych hotelach krużganków, kaplic, sof w korytarzach, zakamarków, w których można odpocząć, wież i tarasów widokowych.
.
Wystrój niektórych restauracji w paradorach powoduje, że pojawienie się w nich z T-shircie i shortach wywołuje zdumienie pozostałych gości. Każda stara się serwować lokalne dania, aby - zwłaszcza zagranicznym turystom - przybliżyć tutejsze smaki i zapachy..Dzieci w paradorach objęte są szczególną opieką. W wielu są place zabaw, w pokojach łóżeczka, w restauracjach specjalne dania oraz np. kolorowanki podawane do kolacji, umilające czas oczekiwania na posiłek.
. 
Goście weselni i motocykliści
.
Wydaje się, że z uwagi na odległość od Polski oraz specyfikę tych hoteli ich wybór jako miejsc noclegu ma sens w momencie kiedy planujemy trasę turystyczną w Hiszpanii, a nie pojedynczy nocleg, czy tez pobyt wypoczynkowy w jednym miejscu.
. 
Do paradorów trafia międzynarodowe towarzystwo skuszone dobrym stosunkiem standardu hotelu, ceny i walorów historycznych obiektów: m.in. Brytyjczycy, Holendrzy, Włosi, Wśród gości przeważają osoby starsze i w średnim wieku, ale są i młodzi motocykliści.
. 
Hiszpanie traktują paradory m.in. jako świetne miejsce na wesela czy inne uroczystości rodzinne. To także doskonałe miejsca na prestiżowe konferencje, a także pobyt SPA.
.
O popularności tej sieci może świadczyć fakt, że planowane jest otwarcie kilku kolejnych w najbliższych latach.

.

Organizacja i planowanie podróży zagranicznych

.

Organizacja i planowanie indywidualnych podróży do Hiszpanii - www.info-podroze.pl
.
Wyszukiwanie, doradztwo i pomoc przy rezerwacji hoteli i innych obiektów noclegowych w Hiszpanii - www.info-podroze.pl

***

Słowa kluczowe: Hiszpania podroze, Hiszpania wakacje, wyjazdy Hiszpania, oferty turystyczne Hiszpania, podroz z dziecmi Hiszpania, podroz poslubna Hiszpania, podroz na rocznice slubu Hiszpania, luksusowe wakacje w Hiszpanii, najdrozsze oferty Hiszpania, najlepsze hotele Hiszpania, planowanie podrozy Hiszpania, paradory Hiszpania, noclegi w obiektach zabytkowych Hiszpania, restauracje Hiszpania, atrakcje turystyczne Hiszpania, gastronomia Hiszpania, noclegi tranzytowe Hiszpania, autostrady Hiszpania, oferty Hiszpania, samodzielna podroz Hiszpania, indywidualna podroz Hiszpania, organizacja podrozy Hiszpania, konsultacje turystyczne Hiszpania, samodzielna organizacja podrozy Hiszpania, hotele Hiszpania rezerwacja, Hiszpania last minute, Hiszpania w ostatniej chwili, zabytki Hiszpania, ceny autostrad Hiszpania, ceny paliw Hiszpania
11:52, janusz.zurek , Hiszpania
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4
| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31